İBB’ye Milyonluk Rekor Bağış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Vakfı aracılığıyla başlattığı kurban bağışı kampanyasıyla bu yıl da İstanbulluları ve ihtiyaç sahiplerini buluşturuyor. İBB yetkililerinden alınan bilgilere göre, 17 Haziran itibarıyla kampanyada toplam 8 bin 36 hisse bağışı yapıldı. Toplamda 112 milyon 504 bin TL bağış toplanarak binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşılması hedefleniyor.

Geçen yıl yaklaşık 83 milyon TL toplanan kampanyada, bu yıl için 60 milyon TL hedeflenmişti. Ancak, 3 gün önce yapılan açıklamada 100 milyon liranın geçildiği ve rekor kırıldığı belirtildi. Bu yılki bağış kampanyası, ihtiyaç sahiplerine daha fazla yardım ulaştırma amacıyla önemli bir başarıya imza atmış durumda.

KONSERVE YAPILARAK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILACAK

Kesimler, her yıl olduğu gibi TSE onaylı, helal kesim belgesine sahip firma tarafından gerçekleştirilecek. Kurban kesim işleminden sonraki bir hafta içerisinde kurban etleri konserve haline getirilecek. 18 ay kullanma süresi olan konservelerin dağıtımı, İBB Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir